Toto je 9 zdravotných problémov, ktoré dokážete vyliečiť pomocou citrónovej vody.

0

Pre mnohých z nás je káva to prvé po čom siahneme po prebudení. Ak je to aj vo vašom prípade mali by ste po tomto článku svoju rannú rutinu zmeniť!

Ak si namiesto kávy dáte každé ráno radšej pohár teplej citrónovej vody, môže to byť jedna z najprospešnejších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje telo za celý deň.

Citróny sú nabité antioxidantmi, vitamínmi a ďalšími živinami, ktoré podporujú váš tráviaci systém, imunitu a dokonca aj proces detoxikácie tela. Pravidelné pitie citrónovej vody vám môže prirodzene pomôcť sa zbaviť mnohých zdravotných problémov.

Tu je zoznam 9 zdravotných problémov, s ktorými citrónová voda pomáha účinne bojovať:

1) Prechladnutie a chrípka
Citróny obsahujú vitamín C, ktorý pomáha udržiavať imunitný systém efektívny. Pomáha tiež zabíjať chrípkové zárodky. Citrón má antibakteriálne vlastnosti, ktoré ničia všetky nezdravé baktérie.

 2) Bojuje proti zápalu
Citrón pomáha pri zmierňovaní zápalu, kvôli tomu, že má silné alkalické vlastnosti a pomáha neutralizovať kyslú úroveň v tele. Pomáha zmierniť opuch a predchádza ich vzniku. Citrónová voda je veľmi prospešná u tých, ktorí trpia artritídou, nakoľko zmierňuje zápaly.

3) Pomáha pri trávení
Atomová štruktúra citrónovej šťavy je podobná štruktúre tráviacej šťavy, ktorá sa nachádza v žalúdku. Pitie citrónovej šťavy pôsobí na pečeň a  na výrobu žlče, čím podporuje celkové trávenie. Citrónová voda dokáže upokojiť podráždený žalúdok.

4) Znižuje vysoký krvný tlak
Závrat, nevoľnosť a vysoký krvný tlak môžu byť odstránené citrónovou vodou. Dôvodom je draslík obsiahnutý v citróne. Navyše pomáha zmierniť stres a ostatné problémy so srdcom.

5) Zabraňuje vzniku obličkových kameňov
Predpokladá sa, že kyselina citrónová v citrónoch pomáha predchádzať obličkovým kameňom. Zvýšenie príjmu kyseliny citrónovej môže znížiť riziko vzniku nových kalciových kameňov. Citrónová voda umožňuje, aby vaše telo získalo viac kyseliny citrónovej a zároveň zvýši sa príjem vody, a tým sa zabráni vzniku kameňom.

6) Bojuje s kožnými problémami
Keďže je to prírodné antibakteriálne činidlo, môže pomôcť uzdraviť kožné rany a zápaly.  Zmierňuje začervenanie a opuch z ekzému a spáleniny. Citrón dokáže odstrániť čierne bodky na tvári a pomáha proti vráskam, čo vašej pleti prináša pekný lesk.

Pokračovanie článku >

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here