7 katastrofálnych produktov dovážaných z Číny, ktorým by sme sa mali oblúkom vyhýbať!

0

Človek by si nikdy nepomyslel, koľko jedov k nám denne doputuje z Číny. Po mnohých aférach s hračkami či elektronikou, už nikoho neprekvapí, že toxické môžu byť aj potraviny. Práve týmto siedmich potravinám by sme sa mali vyhýbať, ak si nechceme v budúcnosti koledovať o nepríjemné zdravotné komplikácie, z ktorých sa môže dokonca vyvinúť aj rakovina.

Čínske škandály

Ako sa hovorí, vždy rozhoduje cena. Otázka je, či aj u Vás rozhoduje cena nízka, alebo cena vysoká? Všeobecne možno povedať, že čím je cena nižšia, tým dôkladnejšie by sme sa mali pozerať nielen na zloženie, ale aj na výrobcov. Kontaminované potraviny dovezené z Číny nie sú žiadnou novinkou v mnohých európskych krajinách, Slovensko nevynímajúc. Medzi tie najhoršie škandály patril ten, ktorý sa odohral pred jedenástimi rokmi. Číňania sa neštítili pridávať do sušeného detského mlieka chemikáliu melamín, ktorá vzbudzovala nutrične vyšší obsah bielkovín. Hospitalizovaných bolo 300 000 detí a niekoľko z nich skončilo s poškodenými obličkami.

Nie je soľ, ako soľ

Aféru s posypovou soľou máme ešte všetci čerstvo v pamäti, ale pozor by sme si mali dávať aj naďalej. Číňania totiž do kuchynskej soli bežne pridávajú aj tú industriálnej, teda určenú na priemyselné účely. Pri kupovaní soli sa vždy 2x pozrite, či výrobok nepochádza z Číny.

Pokračovanie článku na druhej strane…
1
2
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here